ÇUAN TIRANËN NË KËMBË/ Këto janë 3 koncertet e bujshme të kësaj vere (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
ÇUAN TIRANËN NË KËMBË/ Këto janë 3 koncertet e bujshme të kësaj vere (FOTO+VIDEO)

ÇUAN TIRANËN NË KËMBË/ Këto janë 3 koncertet e bujshme të kësaj vere (FOTO+VIDEO)

Jemi në Shtator të vitit 2019 dhe deri tani ky vit ka qenë i mbushur me aktivitete të cila nuk kemi parë shumë shpesh vitet e kaluara. Këtë sezon, 3 ishin koncertet që ngritën njerëzit në këmbë dhe u dhanë arsye për të festuar e gëzuar. Po flasim për koncertin e Capital T-së ”Time Capsule”, të Alban Skënderaj ”Nën yjet e Tiranës” dhe për koncertin e Aurela Gaçes ”Unë dhe ju, 26 vite bashkë”. Më poshtë do t’ju bëjmë një përmbledhje të shkurtër të këtyre koncerteve që i falën pjesëmarrësve shumë emocione.

Capital T- ”Time Capsule”

Koncerti i cili zgjati 2 orë e 30 minuta me të ftuar special Ylli Limanin, Majk dhe Alban Skënderaj ishte një nga më të mëdhenjtë të organizuar dhe padyshim i vetmi në Shqipëri që arriti në standartet e koncerteve ndërkombëtare. Konceri u zhvillua në datë 20.09.2019 në Sheshin ”Nënë Tereza” dhe kishte një skenë gjigande ku as nuk mungoi spektakli i fishekzjarreve. Në koncert u dalluan elemente shumë të veçantë të cilat nuk ishin parë ndonjëherë më parë në aktivitet Shqiptare. Capital T performoi këngë të tijat që nga fillimi i karrierës e deri tani. Koncerti ishte i mirëorganizuar dhe mblodhi pafund të rinj.

Alban Skënderaj- ”Nën Yjet e Tiranës”

Nën Yjet e Tiranës quhet koncerti që ditën e djeshme mblodhi dhe sot pritet të mbledhë e shumë njerëz në Amfiteatrin e Liqenit. Koncerti nisi dje në orën 20:30 dhe të ftuarit shijuan performanca të këngëtarin në qiell të hapur. Surpriza më e bukur e mbrëmjes ishte kur Albani së bashku me Miriamin zbuluan gjininë e bebit që po prisnin. Fluksi i atyre që kanë dashur ta ndjekin koncertin ka qenë shumë i madh dhe për këtë arsye sot pritet të zhvillohet përsëri në të njejtin vend dhe orë. Albani është shprehur shumë falenderues për këtë koncert duke shprehur se kishte mbetur pa fjalë.

Aurela Gaçe- ”Unë dhe ju, 26 vjet”

Konceri u zhvillua në datë 18 shtator në Amfiteatrin e Liqenit në orën 21:00. Koncerti ishte i mbushur plot me energji dhe emocione të shumta ku të gjithë të ftuarit dukeshin tepër të lumtur. Performancat unike të palodhura të Aurelës të mbushura plot me energji sigurisht nuk munguan dhe ngirtën të gjithë të ftuarit në këmbë. Gjithashtu performancat e këngëtares ishin të shoqëruara nga një grup kërcimtarësh të cilët sigurisht ndiqnin rimtin e saj. Të ftuar VIP që ishin të pranishëm nuk i kursyen fjalët e mira dhe treguan se ajo natë ishte me të vërtetë një sukses.

Për sa i përket emrit të koncertit Aurela u shpreh: A doni ta quajmë recital këtë koncert apo një mundësi që të jem pranë jush, live, duke sjellë pothuajse të gjitha këngët, nga më të vjetrat deri sot? Unë nuk do t’i vendos emër koncertit. Thjesht unë dhe ju, 26 vite bashkë /AlpeGossip.al

View this post on Instagram

🙈 faleminderit @rozana_radi …… Repost with…[email protected]_radi Mbrem isha ne koncertin e @aurelagaceofficial Se kendon , kercen prezanton vete njeriu 3 ore pa pushim nuk kam fjale ….. Nje artiste qe zor se i vjen dy here ne kete 10 vjecare Shqiperise! Nje artiste e cila “te kap nga jaka e xhakets “ dhe te mban mberthyer ne karrige pa e kuptuar se si kalojne oret tek e degjon te interpretoje muziken e lehte por padyshim dhe ate popullore qytetare, nga jugu ne veri. E artikuluar, melodioze me nje karakter teper te vecante . Veshtire ti gjesh te gjitha keto te nje artist por per fat ja tek e kemi @aurelagaceofficial Mirenjohese per cdo kompozitor e poet qe punon me te. Jam shume e lumtur per kete tekst qe punova me ty dhe qe shenon nje pjese te rendesishme te jetes tende! Jam akoma me e lumtur qe po punojme perseri bashke per te sjelle…. ( spo e vazhdoj me tej se cfare) Flm qe me kenget e tua na ke shperlare shpirtin nga puhuri i jetes se perditeshme . Nese egziston dikush qe te detyrohet dicka ty qe I dhe gjithcka shumkujt ai eshte publiku. Flm per muziken @aurelagaceofficial

A post shared by membaj#newsong (@aurelagaceofficial) on

View this post on Instagram

Me lejoni t'ju njoh me krahet e mi te forte, me keta djem e goca qe me rrethojne ,jo vetem ne skene. Ky koncert , nuk pati asnje drejtues ,ose orkestrues, nuk pati dirigjent . Vetë aty me njeri-tjetrin, secili nga ne, ka punuar me shume perkushtim ,me nje format te vogel muzikor , pa zhurme , perdite me prova e me shume pergjegjèsi . ….. Ne tani jemi bere nje trup, nje skuader , nje ekip ku ndjejme edhe frymemarrjen e njeri -tjetrit . Mbulojme gabimet e njeri tjetrit pa u vene re , i japim force njeri tjetrit per me te miren. Ju dua shume, e faleminderit qe duroni ankthin tim para cdo daljeje, faleminderit qe punoni sup më sup me mua. Familja ime ❤ . ….. ne nje ekip, secili ka rrolin e vete te rendesishem per te pasur "golin" e deshiruar . Nese njeri nga ne nuk pason "topin" , loja nuk eshte me e njejte . Prandaj jam mirenjohese per punen e secilit nga ju. @kitarabass @ermal.pepa @altjonisai @koli_bimi #adidule @armandoneziri92n @megilaska33 @miklovanprifti #ansambliiviolonave @margret_r @xhanina_cela @ejonanako @violabaholli @blerinametollari ….. pulti i fonise ,drejtohet gjithmone nga #EltonPelari @pro_rent_al @kozetabakiu koreografe #ndricimi @lirikaraj e gjithmone prane meje ne cdo situate, miku im @jonipeci_store

A post shared by membaj#newsong (@aurelagaceofficial) on

View this post on Instagram

Nuk duroj dot deri sa te kem xhirimet profesionale 😅. Keshtu qe po ndaj me ju 30 sekonda, ku ne mes te kenges BOOM BOOM , u shfaqën fluturat e vogla nga @tadadance dhe mjeshtri i ciftelise e fyellit , Behar Neli . Kengen kur e ndertuam me Dr.Florin &@edlirbegolli , qellimi ishte pikerisht ky. . RITMI I GJAKUT ,AI QE TE NGACMON, TE ÇON NGA VENDI, QE TE KUJTON NGA VJEN . Aty gershtuam edhe nje nga VALLET ME TE BUKURA SHQIPTARE , e luajtur live ne skene. . Faleminderit @tadadance E gjithe prinderve qe i ushqejne femijet e tyre me dashurine per vallet e vendit. PASURIA JONE. Faleminderit mjeshter qe na dhurove tingujt e vertete te kesaj valleje qe kercehet nga e gjithe Shqiptaret anembane. ###### ###### #shqip #valleshqiptare re #koncertirecital #agband @bakiukozeta @amfiteatri_tiranes #dashuriaimepermuzikenfolk❤ #valljaetropojes#valljaerrugoves #valleshqiptare🇦🇱 @pro_rent_al @lirikaraj

A post shared by membaj#newsong (@aurelagaceofficial) on