“DHJETORI I DYTË”/ Florjan Binaj mbështet studentët:Krenar që jetoj në periudhën…(FOTO) – AlpeGossip
“DHJETORI I DYTË”/ Florjan Binaj mbështet studentët:Krenar që jetoj në periudhën…(FOTO)

“DHJETORI I DYTË”/ Florjan Binaj mbështet studentët:Krenar që jetoj në periudhën…(FOTO)

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj ka mbështetur protestën e studentëve.

Ai është shprehur se është krenar që po jeton këtë periudhë të dhjetorit të dytë.

“Dhjetori i dytë, unë jam krenar që jetoj në periudhën e këtyre studentëve,”-shkruajti Binaj në një postim në Instagram, duke i bashkangjitur një video nga protesta.

Me mijëra studentë, gjimnazistë por dhe qytetarë janë solidarizuar dhe vijojnë rezistencë para ministrisë së Arsimit.