DITËLINDJET E 14 MAJ/ KUSH FESTON SOT NGA CATE BLANCHETT E DERI TE… – AlpeGossip
DITËLINDJET E 14 MAJ/ KUSH FESTON SOT NGA CATE BLANCHETT E DERI TE…

DITËLINDJET E 14 MAJ/ KUSH FESTON SOT NGA CATE BLANCHETT E DERI TE…

Data shënon 14 maj dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre.

Cate Blanchett 49 vjeç (Aktore)

Tim Roth 57 vjeç (Aktor)

Jessica Raine 36 vjeç (Aktore)

Miranda Cosgrove 25 vjeç (Aktore)

Lina Esco 33  vjeç (Aktore)

Amber Tamblyn 23  vjeç (Aktore)

Sofia Coppola 44  vjeç (Aktore)

George Lucas 65 vjeç (Aktor)

Robert Zemeckis 61 vjeç (Aktor)

Danny Huston  56  vjeç (Aktor)