Djemtë më seksi të “Eurovision”-it. Eugent Bushpepa dhe Ermal Meta, pjesë edhe e listës “HOT” (FOTO) – AlpeGossip
Djemtë më seksi të “Eurovision”-it. Eugent Bushpepa dhe Ermal Meta, pjesë edhe e listës “HOT” (FOTO)

Djemtë më seksi të “Eurovision”-it. Eugent Bushpepa dhe Ermal Meta, pjesë edhe e listës “HOT” (FOTO)

Përveç vokalit dhe performancës, sigurisht që vëmendjen në “Eurovision” e tërheq edhe pamja e artistëve. Nuk është e lehtë të tërheqësh vëmendjen si artisti më i bukur në në një spektakël të tillë dhe është po kaq e vështirë që të përzgjedhësh mes vajzave dhe djemve se cilët janë ata më seksi.

Faqja përfaqësuese e Festivalit Europian, “Good Evening Europe” u ka dhënë pikët disa prej artistëve, duke i listuar ata si më seksit e garës, pjesë e së cilës ishin edhe shqiptarët Eugent Bushpepa dhe Ermal Meta.

Ja renditja:

1 pikë: Stee Gfeller, Zvicër

Hipster zviceran, një njeri i durueshëm që “komandohet” nga motra e tij, e cila bërtet në skenë. Nëse vitin tjetër do të vijë pa të, ndoshta do të marrë më shumë pikë.

 

2 pikë: Sergiu Mita, Moldavi

Pikërisht mjekra e tij na bën ta shohim të magjepsur prej ndjenjës së humorit por paksa të bezdisur për pamjen. Do të ishte figura perfekte për reklamimin e produkteve kozmetike për meshkuj.

3 pikë: Alexander Rybak, Norvegji

Ai është një avatar në mesin e të gjithëve, pasi teksa e sheh duke shëtitur rrugëve të Lisbonës duket ndër ata persona që nuk plaken kurrë.

 

4 pikë: Sevak Khanagyan, Armeni

Në pamjen e jashtme duket si një kalorës që vetëm lufton por nga brenda është një njeri i butë dhe i ëmbël.

 

5 pikë: Eugent Bushpepa, Shqipëri

Ai ka një vokal të mirë dhe duket një njeri me vetbesim, shumë mendojnë se është seksi. Ne e dimë që rrokerët jetojnë me kafe, cigare dhe pije alkoolike, ama Eugenti duhet të hajë më shumë pizza që të shtojë disa kilogramë.

6 pikë: Mikolas Josev, Republika Çeke

Duket si një djalë për të cilin kujdeset ende nëna e tij, i brishtë dhe mjaft i kuruar.

7 pikë: Fabrizio Moro, Itali:

“Oh harrova të rruhem sepse nuk mund të çohesha nga shtrati”. Vetë flokët e bëjnë të duket një njeri më i madh në moshë, por ne na pëlqen.

8 pikë: Aron Veress, Hungari

Vetë pamja e tij me pantallona të shkurtra në skenë na bën të mendojmë se po fsheh disa sekrete të pista.

10 pikë: Ermal Meta, Itali

Ermali ka kaçurrelat më të bukura dhe buzëqeshja e sinqertë na bëri për vete. Duam ta puthim njëlloj siç puthi ai Frabrizion, kur fituan Sanremon.

12 pikë: Cesar, Austri

Cesar ka gjithçka: talent dhe personalitet. Kjo është arsyeja që Cesar triumfon si artisti më seksi në këtë listë!