“DO RRËFEJ HISTORI TË DHIMBSHME…”/ Britney Spears zbulon se po shkruan një libër autobiografik – AlpeGossip
“DO RRËFEJ HISTORI TË DHIMBSHME…”/ Britney Spears zbulon se po shkruan një libër autobiografik

“DO RRËFEJ HISTORI TË DHIMBSHME…”/ Britney Spears zbulon se po shkruan një libër autobiografik

Këngëtarja e famshme, Britney Spears, ka zbuluar së fundmi se është në proces të shkrimit të një libri autobiografik. Ajo konfirmoi zërat në mediat amerikane, që shkruanin se ylli i muzikës po mendonte të shkruante një libër rreth jetës së saj.

Këtë e zbuloi përmes një postimi në “Instagram”, ku theksoi se libri do të trajtonte ngjarje të dhimbshme nga jeta e saj, të cilat nuk ka mundur t’i thotë më parë.

Spears shkroi se procesi i shkrimit të librit ka qenë “shërues dhe terapeutik”, megjithëse shtoi se kishte qenë e vështirë të tregonte ngjarje të së kaluarës në jetën e saj. 40-vjeçarja shtoi se ka marrë një “qasje intelektuale” në shkrimin e kujtimeve.

“Do rrëfej histori të dhimbshme që kurrë nuk kam

Ndërkohë kujtojmë se në nëntor të vitit të kaluar, një gjyqtare i dha fund kujdestarisë ligjore që kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj për më shumë se një dekadë.

Spears u fut në një konservator të menaxhuar nga babai i saj, Jamie Spears, në vitin 2008, kur ylli u përball me një krizë të shëndetit mendor. Marrëveshja e diskutueshme e lejoi atë të merrte kontrollin mbi financat e saj dhe vendimet e karrierës, por edhe çështje të rëndësishme personale, të tilla si udhëtimet me djemtë e saj dhe nëse ajo mund të rimartohej.

Ndërsa ylli nuk zbuloi asnjë detaj në lidhje me datën e mundshme të publikimit apo botuesin, Page Six raportoi në shkurt se ajo kishte arritur një marrëveshje prej 15 milionë dollarësh (11.4 milionë dollarë) me shtëpinë botuese Simon & Schuster për të pasqyruar jetën, karrierën dhe marrëdhënien e saj me familjen gjatë dhe pas konservatorit të saj.