“DUA FORT QË…”/ Fifi ka një kërkesë publike për presidentin dhe kryeministrin e Shqipërisë – AlpeGossip
“DUA FORT QË…”/ Fifi ka një kërkesë publike për presidentin dhe kryeministrin e Shqipërisë

“DUA FORT QË…”/ Fifi ka një kërkesë publike për presidentin dhe kryeministrin e Shqipërisë

Fifi dëshiron të marrë pasaportën shqiptare. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo me anë të një postimi në rrjete sociale.

Ajo i ka bërë thirrje Presidentit të Shqipërisë Bajram Begaj, Kryeministrit Edi Rama, Kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe Ministres së Kulturës Elva Margariti që ta shqyrtojnë kërkesën e saj.

Fifi ka një kërkesë publike për presidentin dhe

“Si një vajzë shqiptare nga Kosova që veproj e jetoj tash e shtatë vite në Shqipëri dhe dua fort të pajisjem me pasaportën shqiptare me shqiponjë… A mund të ndodhi që të bëhem nënshtetase shqiptare ndonjëherë?”, ka shkruar Fifi.

Fifi ka një kërkesë publike për presidentin dhe