“E BUKUR DHE E TALENTUAR”/ Nuk e përballonte izolimin nga koronavirusi, vetëvritet 19-vjeçarja (FOTO) – AlpeGossip
“E BUKUR DHE E TALENTUAR”/ Nuk e përballonte izolimin nga koronavirusi, vetëvritet 19-vjeçarja (FOTO)

“E BUKUR DHE E TALENTUAR”/ Nuk e përballonte izolimin nga koronavirusi, vetëvritet 19-vjeçarja (FOTO)

Një 19-vjeçare nga Britania e Madhe i ka dhënë fund jetës, pasi nuk ishte në gjendje ta përballonte izolimin në shtëpi, si masë për t’u mbrojtur nga COVID-19.

“Bukuroshe dhe e talentuar”, Emily Owen, e cila vuante nga çrregullime të shëndetit mendor, kishte paralajmëruar njerëzit e saj të dashur vetëm disa ditë para tragjedisë se: “Më shumë njerëz do të vdesin nga vetëvrasja gjatë kësaj periudhe se sa nga vetë virusi”

Familjarët e viktimës kanë kërkuar që të ketë më shumë ndërgjegjësim dhe mbështetje gjatë pandemisë ndaj njerëzve që vuajnë nga probleme të shëndetit mendor.

Ata thanë se Emily, e cila punonte edhe si kamariere, ishte e shqetësuar për COVID-19 dhe ndikimin që mund të sjellë izolimi në shëndetin e saj mendor.

Motra e saj, Annabel Owen, 21 vjeç tha në një postim në rrjetet sociale se: “Emily ishte shumë e shqetësuar për koronavirusin, por më shumë ishte shqetësuar për ndikimin e izolimit në shëndetin mendor dhe frika nga e panjohura.”

Posted Under: