E MBANI MEND ZELISHIN TEK SHTËPIAKE? Shihni sa shumë ka ndryshuar (FOTO) – AlpeGossip
E MBANI MEND ZELISHIN TEK SHTËPIAKE? Shihni sa shumë ka ndryshuar (FOTO)

E MBANI MEND ZELISHIN TEK SHTËPIAKE? Shihni sa shumë ka ndryshuar (FOTO)

Me siguri të gjithë e mbani mend Zelishin nga “Shtëpiake të dëshpëruara”, një nga serialet më të ndjekur turk e që mbërthente para ekranit çdo familje shqiptare gjatë mbrëmjeve.

Një prej shtëpiakeve ishte edhe Zelishi e cila shkaktonte shpeshherë të qeshura me veprimet e saj.

Në jetën reale aktorja nuk e pëlqen fare jetën luksoze si Zelishi në serial, por në fotot që poston në rrjete sociale shfaqet shumë e thjeshtë.

Evrim Solmaz prej disa kohësh i është përkushtuar jetës familjare dhe djalit të saj, bën të ditur Xing.al.

Ajo është shkëputur nga ekrani që prej vitit 2015 dhe roli i saj i fundit ishte në serialin Ertugrul.

Aktorja 46-vjeçare është e martuar me një trajner kung fu-je./Xing.al