E RËNDË/ Vdes në moshën 35-vjeçare modelja e njohur, u gjet në det e mbytur nga rojet bregdetare – AlpeGossip
E RËNDË/ Vdes në moshën 35-vjeçare modelja e njohur, u gjet në det e mbytur nga rojet bregdetare

E RËNDË/ Vdes në moshën 35-vjeçare modelja e njohur, u gjet në det e mbytur nga rojet bregdetare

Ka humbur jetën në mënyrë tragjike modelja e njohur ruse në moshën 35-vjeçare, Galina Fedorova.

Mediat e huaja bëjnë me dije se modelja u gjet e zhveshur dhe e pajetë në det nga rojet bregdetare.

“Hetimi po vazhdon dhe sipas një raporti shumë paraprak gruaja e re u mbyt,” i tha Enrico Lussu, zëvendës prokuror me qendër në kryeqytetin e Sardenjës Cagliari.

Modelja kishte shkuar me pushime në një ishull të izoluar në Sardenjë fundjavën e kaluar, ku ishte e shoqëruar nga një person tjetër.

Disa shishe alkool u gjetën brenda mjetit lundrues të marrë me qira nga modelja.

Sakaq, policia po vazhdon punën për zhardhjen e plotë të ngjarjes.