E TRISHTË/ Ndërron jetë aktori i njohur amerikan – AlpeGossip
E TRISHTË/ Ndërron jetë aktori i njohur amerikan

E TRISHTË/ Ndërron jetë aktori i njohur amerikan

Ndërron jetë në moshën 90-vjeçare aktori i njohur amerikan, Dik Miller. Ai është i njohur për rolin e tij si Murray Futterman në komedinë e famshme horror “Gremlins” të 1984 drejtuar nga Joe Dante dhe prodhuar nga Steven Spielberg.

Filmat e tij të tjerë janë’Terminator’ të James Cameron dhe seriali i famshëm televizivë të viteve ’80 “Ata do të jenë të famshëm”.