EMRI I DJALIT TË BLERINA BOMAJ MBART NJË HISTORI/ Dietologia e zbulon me këtë foto – AlpeGossip
EMRI I DJALIT TË BLERINA BOMAJ MBART NJË HISTORI/ Dietologia e zbulon me këtë foto

EMRI I DJALIT TË BLERINA BOMAJ MBART NJË HISTORI/ Dietologia e zbulon me këtë foto

Blerina Bombaj është shumë aktive në rrjete sociale, ku shpeshherë publikon momente nga jeta e saj private dhe sigurisht ajo profesionale.

Së fundmi, me një postim në ‘Instagram’, Blerina ka zbuluar se emri i djalit të saj mbart një histori me vlera morale për të. “Çiftelia 30 vjeçare e gjyshit të Dinit, të cilit i ka marrë emrin, pasi ai u largua shumë papritur dhe para kohe nga kjo jetë, pa arritur të shohë djalin e tij të rritur.

Ky është edhe kuptimi i emrit Din që unë zgjodha për djalin tim. Çiftelia është prodhuar në vitin 1978 në Misto Mame për shkollat artistike”, ka shkruar Blerina krahas fotos ku djali i saj, Din duket me çiftelinë në dorë. Siç e dini, ‘trendi’ i emrave tipik shqiptarë sa fillon e po përhapet më shumë dhe mesa duket, edhe Blerina si shumë figura të tjera publike ka vendosur t’i qëndrojë ‘besnike’ kësaj tradite.