ERDHI MOMENTI TA DINI/ Moderatorja e njohur tregon se si është të jesh shumë i famshëm – AlpeGossip
ERDHI MOMENTI TA DINI/ Moderatorja e njohur tregon se si është të jesh shumë i famshëm

ERDHI MOMENTI TA DINI/ Moderatorja e njohur tregon se si është të jesh shumë i famshëm

Para jush, Chrissy Teigen, moderatore televizive dhe bashkëshortja e John Legend, e cila do t’u përgjigjet gjithë pyetjeve që keni për jetët e më të famshmëve në botë.

1. A kanë të famshmit një sirtar ku fusin gjëra të ndryshme si stilolapsa apo kavo?

“Po, kanë.”

2. Çfarë bëjnë me veshjet e shtrenjta që veshin?

“Çdo veshje të shtrenjtë që kam veshur e kam kthyer mbrapsh,” thotë Chrissy. “Që kur linda fëmijë, nuk jam më masë zero kështu që duhet të blej çdo gjë që vesh. Pastaj i shes në TheRealReal dhe fitimet i dhuroj për bamirësi.”

3. Si rezervojnë tavolina në restorante

“Kur rezervoj, nuk u jap mundësinë të thonë jo. ‘Çkemi, unë jam Chrissy Teigen dhe dua të rezervoj një tavolinë për dy persona në emrin e John Legend. Keni vende të lira?’ Nëse u thua ‘çkemi dua të rezervoj një tavolinë’, të thonë jo. Duhet të tregohesh e shpejtë.”

4. Si udhëtojnë

“Një milje larg aeroportit është nje terminal tek i cili duhet të abonohesh. Ata kujdesen për sigurinë dhe të çojnë te avioni me makinë.”

5. Kush ia bën pazaret

“Asistentja bën shumicën e punëve, por kur asistentja ka ditëlindjen, duhet të dal vetë t’i blej diçka.”

6. Hera e fundit që përdori transport publik?

“Dhjetë vite më parë.”

7. Çfarë mendon kur sheh veten në televizor?

“Pyes veten ‘pse jam veshur kaq keq’ ose ‘pse e kanë shkurtuar kaq shumë.’”

8. Sa shpesh i ndërrojnë numrat e telefonit

“Plot njerëz i ndërrojnë shumë shpesh, por unë kam të njëjtin prej shumë vitesh.”

9. Sa shpesh del në publik

“Ndoshta një herë në muaj ose më rallë dhe vetëm nëse jam e lyer dhe e rregulluar.”

10. Si janë ceremonitë e ndarjes së çmimeve

“Tmerrsisht të mërzitshme. Të thërrasin 100 njerëz, të ulërasin të ulesh, bari është larg dhe s’e kuptoj pse njerëzit i kanë qejf.”

11. A janë të sjellshëm të famshmit

“Sa më i famshëm, aq më i sjellshëm është.”

12. Si e përballojnë shtëpinë

“Me këste.”

13. Si i durojnë paparacët?

“Nëse sillesh mirë me ta, ata sillen mirë me ty.”

14. A kanë të famshmit llogari të dyta në Instagram dhe Twitter?

“Po.”

15. Si i paguajnë faturat?

“Kam një financier që merret me gjithçka të kësaj natyre dhe më dërgon përmbledhje dhe raporte të fitimeve dhe shpenzimeve.”

16. A jetojnë me të asistentët?

“Kemi një menaxhere shtëpie që merret punët e përditshme, me pakot, skedulimet dhe stafin e mirëmbajtjes së shtëpisë.”

17. A paguan për shpenzimet e grimierit, parukierit etj. kur udhëtojnë me të?

“Po, për gjithçka. Tarifat, fluturimi, hoteli, interesat e agjencisë.”

18. A i japin vërtet gjëra falas?

“Banaku është gjithmonë plot me gjëra të ndryshme që na i falin.”

19. Sa dado punëson?

Kemi katër dado të mrekullueshem, që nuk i punësojmë në të njëjtën kohë. Punojnë me rotacion dhe një qëndron gjatë natës.

20. Si e ka ndryshuar fama?

“I shoh gjërat nga çdo perspektivë. Jam në ankth gjatë gjithë kohës dhe përjetoj gjithçka. Më pëlqen që mund të ndihmojë të tjerët, por vetë jam… e ngecur.”