Ethet e “Botërorit” prekin edhe artistët shqiptarë, Blerim Destani humb bastin me Dafina Zeqirin - AlpeGossip
Ethet e “Botërorit” prekin edhe artistët shqiptarë, Blerim Destani humb bastin me Dafina Zeqirin

Ethet e “Botërorit” prekin edhe artistët shqiptarë, Blerim Destani humb bastin me Dafina Zeqirin

Si çdo herë tjetër, edhe këtë vit kampionati botëror i futbollit ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Por ky duket se është “Botërori” i zhgënjimeve. Për herë të parë pas kaq shumë vitesh skuadra gjermane nuk mundi të kalonte më tej, duke u rikthyer në shtëpi. Në përballjen e sotme mes Koresë dhe Gjermanisë, kjo e fundit humbi nga dy golat e futbollistëve koreanë. Për këtë arsye të gjithë tifozët gjermanë janë zhgënjyer e disa prej tyre kanë humbur edhe bastet e vëna. Një ndër ta është edhe aktori Blerim Destani, i cili duke qenë se jeton prej vitesh në Gjermani sigurisht që do të ishte mbështetës i saj. Por ai ka humbur bastin me këngëtaren shqiptare, Dafina Zeqiri, e cila në këtë botëror mbështet Suedinë. Dafina ka publikuar në ‘InstaStory’ një fotografi të Blerimit dhe ka shkruar: “E humbe bastin Blerim Destani. Përpara Suedia. Poshtë Gjermania”.