FINALJA/ Dua Lipa mbështet publikisht Jonida Maliqin dhe u bëmë krenarë (FOTO) – AlpeGossip
FINALJA/ Dua Lipa mbështet publikisht Jonida Maliqin dhe u bëmë krenarë (FOTO)

FINALJA/ Dua Lipa mbështet publikisht Jonida Maliqin dhe u bëmë krenarë (FOTO)

Jonida Maliqi pas disa minutash do të performojë në  natën finale të eurovisionit me këngën “Ktheju tokës”. Kënga e saj ka rrëmbyer zemrat e publikut duke u cilësuar si një ndër këngët me bujë të “eurovision 2019”.

Për Joniden nuk ka munguar suporti nga shqiptarët, fansat por edhe kolegët. Këto ditë artistët janë bëri bashkë për të mbështetur Jonidën.

Para disa minutash këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa ka  shpërndar në rrjetin social “Instagram” foton e Jonidës ku kërkon të votohet numri “2” që përfaqëson Shqipërinë. /Alpegossip.al