FITOI DERI NË 1000 EURO NË KONCERT/ Këngëtarja shqiptare: Mezi kapa veten, por pandemia… (FOTO) – AlpeGossip
FITOI DERI NË 1000 EURO NË KONCERT/ Këngëtarja shqiptare: Mezi kapa veten, por pandemia… (FOTO)

FITOI DERI NË 1000 EURO NË KONCERT/ Këngëtarja shqiptare: Mezi kapa veten, por pandemia… (FOTO)

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Blerina Matraku ishte e ftuar në emisionin “Vizioni i pasdites”, ku gjatë intervistës me Evi Reçin zbuloi për herë të parë shumën që fiton për një koncert.

Blerina tregoi se paguhet nga 800 deri në 1000 euro për koncert.

“Unë mezi e kapa veten me koncertet dhe është bërë shumë e vështirë deri sa e kapa veten sepse janë bërë shumë artistë. Kur unë fillova me koncerte vazhdimisht ndodhi tërmeti i Shtatorit që u bën anulime vazhdimisht, pastaj ndodhi i Nëntorit dhe vula përfundimtare ishte pandemia. Mua më ka prishur shumë punë, normalisht janë anuluar të gjitha. Varjon nga 800- 1000 euro dhe piano baret janë më pak deri në 500 euro” u shpreh këngëtarja.