Gigi Hadid kritikohet për rënie nga pesha, zbulon sëmundjen nga adoleshenca (FOTO) – AlpeGossip
Gigi Hadid kritikohet për rënie nga pesha, zbulon sëmundjen nga adoleshenca (FOTO)

Gigi Hadid kritikohet për rënie nga pesha, zbulon sëmundjen nga adoleshenca (FOTO)

Adhuruesit e kanë kritikuar supermodelen Gigi Hadid për rënie në peshë.

Gigi Hadid duket se ka kaluar në një nivel tjetër të përkujdesjes për veten e saj.

Bukuroshja ka reaguar në rrjetin social Twitter ku ka zbuluar se rënien në peshë e ka nga sëmundja e Hashimotos prej të cilës ka vuajtur në moshën 17 vjeçare.

Hashimoto është një sëmundje që prek gjëndrrat e tiroideve.

“Ju nuk e dini që kur fillova modelingun në moshën 17 vjeçare nuk isha diagnostikuar ende më sëmundjen e Hashimotos. Atëherë më thonit që isha shumë e shëndoshë, jashtë parametrave për të pasur sukses në industri”.

“Gjithmonë kam ngrënë njësoj, thjesht trupi im e përballon ndryshe tani që jam më e shëndetshme. Mund të jem “shumë e dobët” për ju dhe më besoni, nuk dua të jem, por ndihem më e shëndetshme dhe ende po mësohem me ndryshimet e trupit tim”.