Gruaja e Lorik Canës tregon diçka që gratë shqiptare nuk do ta kishin treguar kurrë – AlpeGossip
Gruaja e Lorik Canës tregon diçka që gratë shqiptare nuk do ta kishin treguar kurrë

Gruaja e Lorik Canës tregon diçka që gratë shqiptare nuk do ta kishin treguar kurrë

Neve na kanë mësuar që të vogla që duhet të dimë të lajmë, shpëjamë, gatuajmë e hekurosim. Një traditë e mamave shqiptare që vështirë se do ndryshojë ndonjëherë. Ushqyer me këtë ide dhe të rritura në këtë ambient, vështirë se zonjat shqiptare do ta thoshin aq hapur e publikisht se nuk dinë ta bëjnë një punë shtëpie. Që nuk dimë të hekurosim, pupupu larg qoftë. Vajzat këtej nga ne, edhe këto të famshmet thonë se i bëjnë të gjitha dhe se janë të zonjat. Kurse gruaja e Lorik Canës, Monica as e ka problem fare t’ia thotë gjithë botës se nuk di hiç të hekurosë. E dogji keq me hekur fustanin e saj atllas. Ky është në fakt materiali më delikat e që do kujdes të madh.

“Kur kupton që hekurosja nuk bën për ty”, shkruan Monica me sportivitet. Nejse pas kësaj, Loriku bën mirë të mos i lëjë asnjë rrobë në dorë të shoqes. Asnjëherë nuk i dihet kur mund të vijë incidenti i radhës.