HOROSKOPI DHE VIP-AT/ Dua Lipa nuk ndalet së treguari krenarinë për origjinën si një “Luan tipik” – AlpeGossip
HOROSKOPI DHE VIP-AT/ Dua Lipa nuk ndalet së treguari krenarinë për origjinën si një “Luan tipik”

HOROSKOPI DHE VIP-AT/ Dua Lipa nuk ndalet së treguari krenarinë për origjinën si një “Luan tipik”

Dua Lipa është një artiste me famë ndërkombëtare, sukseset e  së cilës nuk kanë të ndalur duke na bërë kështu edhe ne më krenar se kurrë.

Mirëpo ajo vazhdimisht e vendos në pah origjinën e saj shqiptar dhe nuk e mohojm dot se ky detaj na pëlqen shumë . Çdo ditë ajo na njeh me detaje nga jeta e saj private dhe artisike duke na bindur ne se është një Luan tipik i horoskopit.

Dua Lipa është një ndër këngëtaret e cila ka thyer shumë rekorde duke u listuar si një  femër shumë e sukseshme dhe pse prej vitesh ajo jeton larg Shqipërisë ajo e përmend origjinën e saj në çdo dalje publike dhe ky karakteristyik kaq tipike e bën atë një Luan të denjë.

Këngëtarja publikon shpesh foto kur tregon sa krenare ndihet për vendlindjen e saj.

 

Një Luan është i gatshëm të ndriçoj jetën e njerzve që e rrethojne dhe sa më pranë ti kesh aq më shumë do e ndjesh këtë ngrohtësi.

Shumë persona të kësaj shenje duke u rritur kanë mësuar të jenë bujar me njerëzit. Dua Lipa  nuk ka nguruar të bëhet pjesë e bamirësive siç ishte “sunny hills festival” e organizuar në Kosov ku lekët e mbledhura nga shitjet e biletave do të dhuroheshin për njerëzit në nevojë.

 

View this post on Instagram

Faleminderit të gjithëve për perkrahjen e Sunny Hill Foundation dhe Sunny Hill Festivalit. Sunny Hill Foundation ka shpernda €100,000 për bamiresi, evente kulturore dhe shkolla të Muzikes në Kosovë. Ju falemnderojmë përzemersisht për ndihmen e juaj dhe urojmë një jete te gjate se bashku per perparimin e artit, kultures dhe rinise te Kosoves. ——— Thank you to everyone for their support towards Sunny Hill Foundation and Sunny Hill Festival. To date Sunny Hill Foundation has raised €100,000 and we have chosen to give it all out to charities close to our heart , cultural organisations and music schools in Kosovo. Thank you from the bottom of our heart for all of your help and I hope that this is the beginning of a very long lived establishment that works towards the future of art, culture and the youth of Kosova.

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

View this post on Instagram

I’ve had the most eye opening experience being out in Lebanon for the past 3 days working with @unicef meeting children at the refugee settlements and youth training and skill building programs. I particularly want to speak up for refugees as I feel I have a personal connection to seeing people adapt to any circumstance they were put in because of conflict. No family or child chooses to leave their home. They all have dreams. They all deserve equality and a place to be able to live, learn and reach their full potential. I always believe in children as they are our future and we have to take care of them. It was a heartbreaking and emotional yet hopeful experience after seeing these kids still laugh and smile and make the most of a bad situation. I have experienced all first hand the activities and opportunities UNICEF give to young people who have been left without a home because of the war in Syria and it’s nice to see that these children have a community where they feel safe and protected. @unicef #AChildIsAChild

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Nëse do ta përshkruanim Dua Lipën si një Luan tipik me tre fjalë do të ishin: Kokëfortë, zemër mirë dhe ambicioz.

View this post on Instagram

👾👾👾👾👾

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

AlpeNews.al