HOROSKOPI I 17 PRILLIT/ Kjo do të jetë shenja më e vetmuar! Ja çfarë duhet të bëjë – AlpeGossip
HOROSKOPI I 17 PRILLIT/ Kjo do të jetë shenja më e vetmuar! Ja çfarë duhet të bëjë

HOROSKOPI I 17 PRILLIT/ Kjo do të jetë shenja më e vetmuar! Ja çfarë duhet të bëjë

Dashi – Përgjegjësitë e punës mund të peshojnë në mendjen tuaj deri në pikën ku ata ndërhyjnë në harmoninë e jetës suaj në shtëpi. Kjo mund të shkaktojë një konflikt të brendshëm. Mund të jetë mirë nëse përcaktoni prioritetet e detyrave të punës në letër dhe planifikoni afatet. Pastaj mund të kaloni kohë me familjen tuaj pa u shqetësuar që puna do të harrohet.

Demi – Nëse duhet të merrni ndonjë zhgënjim sot, përpiquni të mos lejoni t’ju prishë humorin. Ju mund të merrni një letër ose telefonatë që sjell lajme jo shumë të gëzueshme. Ndoshta dikush që shpresonit të shihnit nuk do të jetë në gjendje ta bëjë atë, ose një mik duhet të refuzojë një ftesë për një festë që keni. Mundohuni të mos lejoni që kjo të prishë gjendjen tuaj. Këto gjëra ndodhin.

Binjakët – Ju mund të shqetësoheni për gjendjen tuaj financiare sot. Nëse keni përjetuar një vonesë në marrjen e disa fondeve që prisni, kjo mund të shtojë shqetësimin tuaj. Bëni kontrolle vazhdimisht për fondet që prisni dhe nëse nuk gjeni zgjidhje, bëni ndonjë marrëveshje të nevojshme për të lehtësuar këtë stres.

Gaforrja – Një ngjarje e papritur mund të bëjë që ju të ndaheni përkohësisht nga partneri/partnerja juaj. Konfuzioni rreth incidentit dhe roli juaj në këtë rast mund t’ju dëmtojë. Ju mund të dyshoni në motivet e tij ose të saj. Nëse është kështu, zgjidhja më e mirë për të larguar çdo dyshim është komunikimi.

Luani – Ju mund të keni dhimbje fyti ose simptoma të lehta që tregojnë se jeni ftohur. Kjo mund të ndikojë në aftësinë tuaj për të punuar. Ju jeni një person aktiv, por gjendja e rënduar shëndetësore mund të të ngadalësojë ritmin. Konsideroni të shkoni për kontroll mjekësor, në vend që ta anashkaloni gjendjen.

Virgjeresha – Kaloni pak kohë cilësore me partnerin/partneren tuaj sot. Ndoshta ai ose ajo është pak xheloz/e për miqtë tuaj. Kohët e fundit, ndoshta keni marrë ftesa vetëm për veten. Planifikoni një takim romantik. Pak kohë cilësore mund të ndihmojë që gjërat të kthehen në rrugën e duhur.

Peshorja – Ju mund të dëshironi të merrni një ditë pushimi nga detyrimet tuaja, ndoshta të kujdeseni për projekte krijuese të papërfunduara. Kjo mund të mos jetë e mundur. Shqetësimet për çështjet e punës mund të mbajnë mendjen tuaj të zënë. Kjo dhe mosmarrëveshjet e mundshme në familje mund të të shqetësojnë. Mundohuni të qëndroni të përqendruar dhe të fokusuar, pavarësisht të gjithave. Është e vetmja mënyrë për të bërë diçka.

Akrepi – Ju mund të keni nostalgji sot. Ndoshta po mendoni për miqtë dhe familjen që jetojnë larg. Ju mund të ndiheni pak nostalgjik duke menduar për të kaluarën. Provoni të bëni disa telefonata për të luftuar këto ndjenja. Nëse nuk mund të lidheni me një person të caktuar, kaloni pak kohë duke kërkuar përmes një albumi fotografie për ta sjellë atë më pranë teje.

Shigjetari – Çështjet e parave mund të jenë pak të ngatërruara sot. Mund të ketë një vonesë të papritur në marrjen e fondeve. Deklarata juaj bankare mund t’ju hutojë. Nëse kuptoni se jeni të pasigurt për gjendjen tuaj financiare, bisedoni me ata që janë të përfshirë në të njëjtën gjë me ju për të kuptuar më mirë.

Bricjapi – Ju mund të keni nevojë për siguri sot. Debati me miqtë ose një partner/e romantik mund t’ju shkaktojë një ndjenjë jo të mirë, e cila do ju bllokojë emocionalisht. Ju mund ta shihni situatën disi më serioze se të tjerët. Ndoshta një keqkuptim ka shkaktuar dilemën. Nëse keni borxh një falje, kërkojeni lirisht dhe shpëtoni.

Ujori – Ju mund të ndiheni pak nën presion sot. Ju mund të përjetoni dhimbje koke ose fyti. Nëse është kështu, merrni parasysh vizitën tek mjeku. Nëse veproni shpejt, sëmundja juaj nuk mund të përkeqësohet. Merrni kohën që ju duhet për tu trjatuar, para se të ktheheni në rutinën tuaj.

Peshqit- Ju mund të ndiheni të vetmuar dhe të pasigurt për shkak të mungesës së kontaktit me një mik/mikeshë të ngushtë ose partner/e romantik/e. Ju mund të pyesni nëse personi ju ka harruar ose thjesht nuk u intereson më.  Përpiquni të flisni me këtë person. Ju mund të zbuloni se nuk ka pasur neglizhencë dhe se marrëdhënia vazhdon të jetë e fortë. Është më mirë për ju që ta zbuloni, në vend që të spekuloni.