“I LOVE TROPOJA”/ Jonida Maliqi thotë hapur mendimin e saj: Një film i tillë duhet… (VIDEO) – AlpeGossip
“I LOVE TROPOJA”/ Jonida Maliqi thotë hapur mendimin e saj: Një film i tillë duhet… (VIDEO)

“I LOVE TROPOJA”/ Jonida Maliqi thotë hapur mendimin e saj: Një film i tillë duhet… (VIDEO)

Ermal Mamaqi ditën e mërkurë në 29 janar, shfaqi në premierë filmin e tij të tretë “I Love Tropoja” në “Pallatin e Kongreseve”.

Premiera e filmit u quajt si një nga eventet më të mëdha, ndoshta dhe më i madhi kinematografik, me rreth 500 mijë të ftuar. Të shumta kanë qenë reagimet, sidomos të VIP-ave të cilët kanë dhënë opinonin e tyre për punën e Ermalit dhe vetë filmin.

“Risi… I pari që promovon një filmi të tilla përmasave. Unë jam mësuar të shikoj në pallatin e koncerteve festivale, koncerte të ndryshme, por kinema asnjëherë. Një film i tillë duhet për secilin qytet” është shprehur këngëtarja Jonida Maliqi. Dhe këtë e ka publikuar producenti dhe regjisori i “I Love Tropoja” Ermali.