I PËRMENDIN TË ËMËN E SËMURË/ Këngëtarja shqiptare shpërthen në lot në emision (VIDEO) – AlpeGossip
I PËRMENDIN TË ËMËN E SËMURË/ Këngëtarja shqiptare shpërthen në lot në emision (VIDEO)

I PËRMENDIN TË ËMËN E SËMURË/ Këngëtarja shqiptare shpërthen në lot në emision (VIDEO)

Nuk është hera e parë që Fjolla Morina përlotet në studio, kur flet për të ëmën!

Edhe ditën e sotme, këngëtarja e hitit “Fustani” shpërtheu në të qara kur Rudina Magjistari e pyeti për të ëmën, e cila po vuan nga një sëmundje e rëndë.  Mes lotëve, Fjolla rrëfeu të gjitha sakrificat që e ëma duhet të bënte në jetë për të.

“Mami im është gjithçka që kam në jetë. Kam kaluar një periudhë shumë të keqe, sepse mamin nuk e kam pasur mirë dhe shpresoj shumë që të shërohet. Se mendoj dot jetën pa të. Ajo më ka rrit e vetme, ka qënë nënë dhe babë për mua. Babai na la kur kam qënë shumë e vogël dhe ajo është kujdes për mua e vetme” – tha mes lotësh, këngëtarja Fjolla Morina.

Më herët, ajo është shprehur se e ëma ka probleme me qelizat kancerogjene dhe se po bën terapi për t’ia dalë mbanë. Nëna e saj ka qënë këngëtare, por për shkak të vdekjes së babait të Fjollës në moshë të re, është detyruar ta lë muzikën dhe të kujdeset për fëmijët.