I quajtën “injorantët” e ekranit/ Kush janë personazhet që na bën të vinim duart në kokë (FOTO) – AlpeGossip
I quajtën “injorantët” e ekranit/ Kush janë personazhet që na bën të vinim duart në kokë (FOTO)

I quajtën “injorantët” e ekranit/ Kush janë personazhet që na bën të vinim duart në kokë (FOTO)

“Zonë e Lirë”, që jepet çdo të premte është një emision argëtues ku ftohen personazhe nga më të ndryshëm. Pavarësisht personazheve të showbizzit, disa prej të ftuarve dhe fama e tyre më pas janë prodhim i Arian Çanit.

Ai është një personazh tipik dhe “karizmatik” i quajtur “Ujku i Cërrikut”. Fama e tij e ka pikënisjen gjatë daljeve të tij në emisionin “Zonë e Lirë” ku sulmonte personazhe të tjera karizmatikë, si Lekë Plepi.

Lek Plepi është një ndër personazhet që shkakton të qeshura me veprimet qesharake, ndaj dhe një pjesë e mirë e njerëzve të stresuar nga përditshmëria, argëtohen me videot e tij. Ai u bë i njohur pas daljes së tij në emisionin “Zonë e lirë”.

Këngëtarja Linda Morina është një tjetër e “famshme” e cila pati një “bum” fame pas daljes tek Arian Çani, ku pas deklaratave të saj të cuditëshme ajo u mbajt mend gjatë.

Një ndër ta ka qënë edhe një poet disi i pazakontë i quajtur Ariol Lluka. Ai krijonte poezi të pazakonta erotike.