“ISHE SHUMË E VOGËL KUR…”/ Motra e Aurela Gaçes bëhet aktore në Amerikë – AlpeGossip
“ISHE SHUMË E VOGËL KUR…”/ Motra e Aurela Gaçes bëhet aktore në Amerikë

“ISHE SHUMË E VOGËL KUR…”/ Motra e Aurela Gaçes bëhet aktore në Amerikë

Ashtu si Aurela, edhe motra e saj, Blerta është shumë e njohur në Shqipëri dhe ka realizuar disa këngë. Prej vitesh Blerta tanimë jeton në SHBA ku ka marrë një profil tjetër, atë të aktores.

Këtë e ka bërë të ditur Aurela me postimin e fundit në Instagram ku shkuan se Blerta aktron në një teatër në New York.

“Blerta, Edhe nje herë ,motra nuk ishte ne sallë të ndiqte nga afër nje tjeter rrol tëndin ne teater .  Doja te isha jo thjeshtë për mbështetjen që jep familja, por për të ndjere e prekur pasionin tënd më te madh, Teatrin.  Jam shume krenare për ty motra ime….je e vetme mes Neë York-ut dhe lufta jote ,kembengulja,puna jote ,te perballuarit te jetës, jo te lehtë ne emigrim, mua më bën te jem nje motër krenare,! Ishe shume e vogel kur me tregoje se endrra jote ishte te aktroje ne Teater dhe të të shoh duke e bërë , une gezoj njesoj si te jem duke realizuar endrrat e mija.. TE DO MOTRA SHUME”, shkruan Aurela.