“JE ORDINERE”/ Kalon në ofendime debati mes Ilnisës dhe Eglës: Ik mi debile… – AlpeGossip
“JE ORDINERE”/ Kalon në ofendime debati mes Ilnisës dhe Eglës: Ik mi debile…

“JE ORDINERE”/ Kalon në ofendime debati mes Ilnisës dhe Eglës: Ik mi debile…

Një debat i nisur që prej mbrëmjes së djeshme mes Eglës dhe Ilnisës, sot është pasuar me ofendime nga dy palët.

Ishte Egla që i tha “ordinere” Ilnisës, ndërsa kjo e fundit iu përgjigj “debile”, ndërsa në debat janë përfshirë edhe banorë të tjerë.

Egla: Ordinere, të vjen keqe qe je ordinere?

Ilnisa: Sa e turpshme

Egla: Sa e turpshme, ma trego!

Ilnisa: Aq sa s’po me vjen dot të të kthej përgjigje

Egle: Ik mi ordinere. Ik o qielli i hënës së natyrës së pikëlluar. O dashuria e kombeve të harruara të lëna në vetmi. Po ik o goc

Ilnisa: Ik mi debile, vetëm një debile mund të flasë në këtë mënyrë. Debilja!