“MË MBYLLËN DHE TORTURUAN NË TUALET”/ Françeska rrëfen mes lotësh bullizimin që ka përjetuar në fëmijëri – AlpeGossip
“MË MBYLLËN DHE TORTURUAN NË TUALET”/ Françeska rrëfen mes lotësh bullizimin që ka përjetuar në fëmijëri

“MË MBYLLËN DHE TORTURUAN NË TUALET”/ Françeska rrëfen mes lotësh bullizimin që ka përjetuar në fëmijëri

Një pasdite e tensionuar ka qenë ditën e djeshme mes Françeskës dhe Sarës, për shkak të një veprimi që kjo e fundit bëri.

Gjithçka nisi pasi Sara i mbylli derën e tualetit Françeskës. Më pas ajo ka tentuar të dalë dhe në një moment Sara e ka shtyrë, por edhe Françeska ka vepruar në të njëjtën mënyrë.

Për këtë Françeska foli përsëri ditën e sotme me disa nga vajzat e shtëpisë dhe ka treguar një pjesë nga adoleshenca e saj, ku e kanë bullizuar dhe mbyllur në tualet. Sipas saj, ngjarja e djeshme ia ka rikujtuar këtë gjë.

“Kur kam qenë adoleshente, kam qenë e bullizuar. Një nga gjërat që më kanë ndodhur është që më kanë bërë, është që më kanë mbyllur në banjë. Më torturonin në banjo. Dhe dje prandaj jam trembur aq shumë, jam munduar ta mbaj veten. Duket sikur unë jam viktimë, por nuk jam. Kam qenë dikur, tani jo më. Nuk kam ardhur për t’u bërë viktimë”, tregon Françeska mes lotësh.
Një pjesë nga biseda:

Françeska: Iu kam thënë edhe para 4-5 ditëve kur po iu tregoja historinë time.

Rike: Unë e kuptova çfarë ndjeve ti.

Françeska: Unë i kam thënë Rikes që kur kam qenë adoleshente, kam qenë e bullizuar. Një nga gjërat që më kanë bërë, është që më kanë mbyllur në banjë. Më torturonin në banjo. Duket sikur unë jam viktimë, por nuk jam. Kam qenë dikur, tani jo më. Këto janë gjëra që as familjes time nuk ia kam treguar se janë të rënda. Dje mu rikthye ajo ndjesia