“KAM DËGJUAR…”/ Habit reperi me famë botërore: Dua nuse shqiptare – AlpeGossip
“KAM DËGJUAR…”/ Habit reperi me famë botërore: Dua nuse shqiptare

“KAM DËGJUAR…”/ Habit reperi me famë botërore: Dua nuse shqiptare

Reperi i njohur dhe ndër më të komentuarit për faktin se këndon shqip edhe pse nuk është shqiptar, Cliqme ishte i ftuar sot në emisionin “N’Kosovë show”.

Cliqme tregoi se ka mësuar shumë gjëra rreth popullit tonë dhe si nisi të mësonte gjuhën shqipe.

Reperi deklaroi se po kërkon nuse shqiptare dhe se ka dëgjuar shumë fjalë të mira për shqiptarët.

Gjatë emisionit Cliqme kërceu valle shqiptare duke treguar se e ka mësuar edhe këtë pjesë.

Kujtojmë që Cliqme u bë shumë i njohur nga kënga me Capital T “Across the world”.