“KAM PASUR DISA HISTORI DASHURIE…”/ Mësoni këto SEKRETE të Saimirit jashtë “Love Storyt” – AlpeGossip
“KAM PASUR DISA HISTORI DASHURIE…”/ Mësoni këto SEKRETE të Saimirit jashtë “Love Storyt”

“KAM PASUR DISA HISTORI DASHURIE…”/ Mësoni këto SEKRETE të Saimirit jashtë “Love Storyt”

Zakonisht, djemtë me këto cilësi si tuat, dhe të suksesshëm në karrierë, kanë frikë se vajzat i dashurojnë për atë që kanë dhe jo për atë që janë. E ke provuar ti këtë ndjesi?

Jo, nuk e kam pasur kurrë këtë frikë. Unë nuk jam një djalë i suksesshëm që t’i plotësoj gjërat që më mungojnë me suksesin apo me paratë. Unë e shoh veten të kompletuar dhe kam shumë besim te vetja. Kur një vajzë do të ketë mundësinë të njihet me mua, pa dyshim, do dashurohet me atë që jam dhe do harrojë atë që kam.

Dukesh sikur e shikon gotën gjysmë plot… Po kur merr vendime, çfarë priresh të besosh më shumë?

E shoh gjithmonë gjysmë plot. Kam besim, guxim, durim dhe vullnet. Gjithmonë kur nis diçka, përpiqem të heq çdo gjë negative nga mendja dhe mos të bie pre e pesimizmit.

Më ndodh që para se të marr një vendim, i mendoj dhe i analizoj shumë gjërat, por normalisht që ndjek dhe zemrën. Duhet të bashkëveprojnë bashkë, mendja me zemrën, në mënyrë që të arrijmë në vendimin e duhur.

Në “Love Story” po kërkon dashurinë e vërtetë apo e ke përjetuar atë para se të ishe pjesë e këtij spektakli?

Unë kam pasur disa histori dashurie, edhe dashurinë e vërtetë e kam përjetuar. Këtë herë në “Love Story” dua të provoj një ndjenjë ndryshe. Nuk e përjashtoj mundësinë që edhe këtu mund ta gjej dashurinë e vërtetë. Në fund të fundit, për këtë kam ardhur, për ndjenja që i përjetojmë shumë rrallë një jetë. Shprehja ime tani duhet të jetë “dashuria i pushton të gjitha”.

Është lojë “Love Story” apo ti vërtet do të kthehesh në Gjermani me një nuse në krah siç ta kërkuan prindërit?

Unë nuk kam ardhur për të bërë lojëra, kështu që, në qoftë se ma bën zemra “tak” për njërën nga vajzat, sigurisht që do kthehen me të në Gjermani.

Çfarë ndjesish ke pasur gjatë takimeve me vajzat, ke shpresë se do ta gjesh këtu brenda nusen ideale për të paketuar valixhen si mami (që do t’i pëlqejë asaj)?

Takimet me vajzat kanë pasur shumë momente të veçanta dhe shumë emocionuese. Ndoshta reagimet e mia duken në sytë tuaj të njëjta për të gjitha vajzat, por jua siguroj që nuk është kështu. Disa nga vajzat më kanë dhuruar emocione më të forta se të tjerat. Me kalimin e kohës, do e shohim a do kthehen këto emocione në ndjenja të forta. Sigurisht që ka dhe vajza shumë familjare që mendoj se mund t‘i bënin konkurrencë mamit me valixhen.

A është ajo ‘lady me stil’ që po kërkon në këtë dating show, ke arritur ta kuptosh?

Unë preferoj më shumë që vajzat që sillen si një ‘lady’, ato që kanë sjellje delikate dhe fisnike. Në momentin që një vajzë sillet në mënyrë banale dhe të ulët, për mua e humbet vlerën tërësisht. Nuk ka fare rëndësi bukuria.

Po, mendoj se kemi disa vajza që kanë vërtet një sjellje ‘lady like’.

Ka vajza materialiste në “Love Story”, ke arritur t’i njohësh?

Nuk dua të përmend emra, por sigurisht që kam vënë se ka edhe vajza materialiste që kanë ardhur në këtë spektakël për të bërë famë. Megjithatë, rrini të qetë, se nuk e kanë të gjatë.

Të pëlqen kur ato bëhen xheloze për ty? Po gjëja që të bezdis më shumë tek ato cila është?

Sigurisht që më pëlqen kur bëhen xheloze, se më tregon që kanë filluar të më pëlqejnë ose edhe të kenë ndjenja. Ndërsa bezdi më jep më shumë fakti që flasin keq për njëra-tjetrën. Sinqerisht, nuk i kam qejf fare prapaskenat.

Vajzat ankohen çdo javë që ti ‘nuk je aq i hapur’ sa duhet, çfarë kundërpërgjigje ke për këtë?

Unë jam nga ata që veprojnë në heshtje, nuk e shpreh menjëherë dhe kaq direkt pëlqimin tim, për të mos i dhënë asnjërës rolin e favorites.

Si po shkon puna me binjaket, Silvana duket se po të pëlqen më shumë…

Binjaket janë shumë të veçanta, por sigurisht që njëra do më pëlqente më shumë, se nuk i marr dot të dyja.

Si e përshkruan ‘një partnere të keqe’?

‘Partnere e keqe’ për mua është një vajzë egoiste, që nuk të jep mbështetje. Kur ti je në një lidhje, nuk duhet të ndihesh vetëm. Nëse ndihesh vetëm, do të thotë që ke një partnere të keqe në krah.

Na e përshkruaj me tri fjalë ‘Princin Modern’…

I përkushtuar, ambicioz dhe me shumë ndjenja.

Çfarë i premton publikisht vajzës që do ta kalojë pjesën tjetër të jetës me ty?

I premtoj që do ta bëj vajzën më të lumtur në botë.

Dashuria nuk i respekton asnjëherë planet që kemi ne, as kriteret, as listën e gjatë me kushtet që duhet të përmbushë Princi i kaltër. Ajo nuk planifikohet, shfaqet atje ku s’e pret, nuk i gjendet adresa – mund të jetë në market, kur ti je veshur me tuta dhe, ndoshta, në ditën më të keqe të pamjes, mund të jetë në palestër, në lokal… kudo.

Por mund ta gjesh edhe në televizion. Para syve të të gjithë publikut. Ky i fundit, është edhe “juria” më e mirë për të aprovuar zgjedhjen, shikon me sy të ftohtë, komenton e analizon çdo veprim të të gjitha vajzave. Në fund, nëse Saimiri do të jetë në mëdyshje për zgjedhjen, sigurisht publiku do të japë ndihmën e tij, me sugjerime e propozime.

Ama një gjë Saimiri e ka kuptuar që në fillim të këtij rrugëtimi relativisht të gjatë, të vështirë, por shumë të bukur. Publikun e ka në krah të vetes… Sepse, le ta themi, është dhëndri që çdo nënë do ta lakmonte për vajzën e vet. Për atë që është, jo për atë që ka. Ose edhe për atë që ka… Mirësinë dhe zemrën e madhe.

Credits:

Foto: Orsola Mema

Design: Xhesika Berisha