“KAPËN PABLO ESCOBARIN E SHQIPËRISË”/ Dajana Shabani flet për Zogun: Mërzitem për… (FOTO) – AlpeGossip
“KAPËN PABLO ESCOBARIN E SHQIPËRISË”/ Dajana Shabani flet për Zogun: Mërzitem për… (FOTO)

“KAPËN PABLO ESCOBARIN E SHQIPËRISË”/ Dajana Shabani flet për Zogun: Mërzitem për… (FOTO)

Moderatorja e njohur Dajana Shabani e ftuar në emisionin kosovar “Kojshia show”, foli edhe për arrestimin e Zogut të Tiranës, Hermes Nikajt. Dajana dhe Hermesi ishin kolegë në emisionin e mëngjesit “Ditë e re” e më pas në “Casa de los tres”.

Dajana u shpreh se i vjen keq për gjithçka ndodhi duke thënë me ironi e të qeshur se ‘është kapur Pablo Escobari i Shqipërisë’.

E pyetur nëse është mërzitur për Zogun, Dajana u përgjigj: “Unë mërzitem për shëndetin dhe për lekët. Pastaj për Zogun sigurisht që më vjen keq sepse ka probleme më të mëdha në Shqipëri se sa të kapësh Zogun. Duhet të përqëndrohemi tek kriminalitetiti, tek korrupsioni. Më vjen keq, i urojmë rikthim në bazë”.