KATE KLASIKE DHE MEGHANI E KONTURUAR/ Dukeshat kontrast me njëra tjetrën në pallatin mbretëror (FOTO) - AlpeGossip
KATE KLASIKE DHE MEGHANI E KONTURUAR/ Dukeshat kontrast me njëra tjetrën në pallatin mbretëror (FOTO)

KATE KLASIKE DHE MEGHANI E KONTURUAR/ Dukeshat kontrast me njëra tjetrën në pallatin mbretëror (FOTO)

Dukeshat Kate dhe Megan ditën e djehsme morën pjesë në një event në pallatin “Buckingham” së bashku me mbretëreshën.

Ato shkëlqyen në event, por me një ndryshim nga njëra tjetra. Dukesha 37 vjeçare e Sussex, Meghan Markle, zogji një make up i cili përbëhej nga një shkëlqim pej bronzi dhe sy të sfumuar ndërkohë që Dukesha e Kembrixhit, jgithastu 37 vjeç, Kate kishte vendosur të anonte më shumë tek klasikja me një blush rozë dhe makep sysh mjaft delikat.

Make up artisti fitues i çmimeve u shpreh:
“Megan kombinoi pallton 895 paund me fustanin floral gold me një look “bronzi”, ndërsa Kate ka githnjë një stil make upi mjaft klasik”.

“Sekreti i make upit të Megan qëndron tek “primeri” shtoi ai ndër të tjera.”

Mesa duket dueksha po tenton të realizojë një make up i cili i mbulon qukat në fytyrën e saj.