“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Manuel Moscati dhe Matteo Bescucci fitojnë çmimin “Best Euro Trend” (FOTO) – AlpeGossip
“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Manuel Moscati dhe Matteo Bescucci fitojnë çmimin “Best Euro Trend” (FOTO)

“KËNGA MAGJIKE 2018″/ Manuel Moscati dhe Matteo Bescucci fitojnë çmimin “Best Euro Trend” (FOTO)

Finalja e madhe e “Këngës Magjike” ka mbërritur. Artistët  këtë të shtunë mes emocionesh ata njihen me çmimet me të cilët janë vlerësuar.

“Best Euro Trend” ishte çmimi që e rrëmbyen dy italianët  Manuel Moscati dhe Matteo Bescucci me këngën “Sempre”. Gjithashtu Matteo është këngëtari që ka fituar “X factor” në 2009 në Itali.