“KJO GRUA SHUMË E DASHUR…”/ Alketa Vejsiu na emocionoi me fjalët e saj, por kujt ja dedikon? – AlpeGossip
“KJO GRUA SHUMË E DASHUR…”/ Alketa Vejsiu na emocionoi me fjalët e saj, por kujt ja dedikon?

“KJO GRUA SHUMË E DASHUR…”/ Alketa Vejsiu na emocionoi me fjalët e saj, por kujt ja dedikon?

Alketa Vejsiu ndodhet prej ditësh në Miami, Florida, ku përveçse punoi në realizimin e disa nga projekteve të sa, festoi dhe ditëlindjen e 36, në të cilën na dha të gjithve një mesazh shumë të vlefshëm.

Së fundmi ajo ka ndarë në faqen e saj në instagram një video që është bashkë me një tjetër femër në jaht.Të lumtura krahë njëra-tjetrës dhe duke ndierë melodinë e këngës së Lady Gaga ” Alwways Remember Us This Way” në sfond, ndërthurur me erën dhe dallgët e detit që dëgjohen.

Moderatoja i ka dedikuar një shkrim plot emocion gruas që s’dimë ende se kush është por të mendimit se është vjehrra e Alketës, i ka thënë:

“Kjo grua ketu shume e dashur per mua eshte pjese e familjes time! Shkoi me burse ekselence ne Amerike shume vite me pare dhe nisi gjithcka nga zero per tu transformuar sot ne nje nga sipermarreset me te fuqishme te Amerikes me nje jete endrrash dhe nje Kompani qe vlen biliona! Historia e saj eshte emocionuese!
Nena e nje djali qe ndjek plotesisht gjurmet e saj (dijen dhe punen), gruaja e nje burri te mencur, bija e dy priderve 90 vjecare qe jetojne e krenohen me te, motra e nje tjeter gruaje te suksesshme shqiptare, mikja dhe kolegia qe te gjithe duam te kemi ne jete, njeriu i suksesshem por modest qe per Shqiperine ka bere gjere te rralla ne fushen e mjekesise por qe nuk bertet dhe promovohet!
Festuam dje per jeten dhe dashurine, dhe une do ta kujtoj gjithmone kete dite keshtu me muziken e kesaj kenge!
#faleminderit #monica”.

Duke pritur ndonjë detaj më tepër po shpresojmë se gruaja që Alketa vlerëson kaq shumë në jetën e saj është vjehrra.

View this post on Instagram

This woman here is a beloved member of my Family! From humble beginings she has built a life of dreams, with an amazing Company value billion of dollars! She is the mother of a special boy, the wife of a wise man, the daughter of two fantastic parents age 90, the sister of another amazing woman, and the friend and colleague all would wish to have in life! And she made me feel yesterday the most happy and special girl in the world! Thank You , Love You, God Bless You. You are living the American Dream you have worked for so far. I will alaways remember us this way❤️ —- Kjo grua ketu shume e dashur per mua eshte pjese e familjes time! Shkoi me burse ekselence ne Amerike shume vite me pare dhe nisi gjithcka nga zero per tu transformuar sot ne nje nga sipermarreset me te fuqishme te Amerikes me nje jete endrrash dhe nje Kompani qe vlen biliona! Historia e saj eshte emocionuese! Nena e nje djali qe ndjek plotesisht gjurmet e saj (dijen dhe punen), gruaja e nje burri te mencur, bija e dy priderve 90 vjecare qe jetojne e krenohen me te, motra e nje tjeter gruaje te suksesshme shqiptare, mikja dhe kolegia qe te gjithe duam te kemi ne jete, njeriu i suksesshem por modest qe per Shqiperine ka bere gjere te rralla ne fushen e mjekesise por qe nuk bertet dhe promovohet! Festuam dje per jeten dhe dashurine, dhe une do ta kujtoj gjithmone kete dite keshtu me muziken e kesaj kenge! #faleminderit #monica

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

AlpeGossip.al