KONFIRMOHET LAJMI I TRISHTË/ Vdes aktori i ‘James Bond’ – AlpeGossip
KONFIRMOHET LAJMI I TRISHTË/ Vdes aktori i ‘James Bond’

KONFIRMOHET LAJMI I TRISHTË/ Vdes aktori i ‘James Bond’

Bryan Marshall, i njohur për rolin e tij në James Bond, ka vdekur në moshën 81 vjeçare.

Aktori britanik u bë i famshëm me rolin e komandantit Talbot në filmin 007, The Spy Who Loved Me, si dhe shkëlqeu në filmin Neighbours.

Duke konfirmuar lajmin e trishtuar, agjentja e Marshall, Esta Charkham shkroi të mërkurën: “Është shumë e trishtuar që shoku im i vjetër Bryan Marshall vdiq. Një aktor i mrekullueshëm, ishte aq i mirë sa ju nuk e vutë re kurrë.”

Marshall, i lindur në Battersea, Londër, filloi karrierën e tij e aktrimit në vitet 1960 me një rol shpërthyes në Alfie së bashku me Michael Caine.