KORONAVIRUSI/ Marsela Çibukaj tregon se çfarë tjetër mund të bëni gjatë qëndrimit në shtëpi – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Marsela Çibukaj tregon se çfarë tjetër mund të bëni gjatë qëndrimit në shtëpi

KORONAVIRUSI/ Marsela Çibukaj tregon se çfarë tjetër mund të bëni gjatë qëndrimit në shtëpi

Situata e shkaktuar nga koronavirusi po shqetëson mbarë botën e përfshirë këtu edhe çdo shqiptar tashmë që epidemia është përhapur. Masat mbrojtëse janë ato të cilat mund ta shmangin dhe ta ndalojnë përhapjen më të gjerë. Bëhet fjalë për ruajtjen e higjenës dhe vetë-izolimin, për të mbrojtur njerëzit rreth vetes si dhe për t’u mbrojtur.

Të njohurit shqiptarë kanë shpërndarë mesazhe sensibilizuese për t’i bindur të gjithë që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre me familjarët duket kaluar kështu edhe kohë me të sigurtë. Marsela Çibukaj ka treguar se qëndrimi në shtëpi të bën të shijosh shumë gjëra që punët dhe zhurma e qytetit të kishin bërë t’i harroje.

“Me kane ngelur akoma patellxhane ne shtepi 🏡, na lejohet te konsumojme hurdhren me bollik po te duam me qe nuk kemi kontakte me njeri tjetrin 🤣 dhe sot do gatuaj me kenaqesi “sallate patellxhanesh” 🍆 . Te pjekura ne furre dhe me tej sapo te ftohen do ti bej sallate me domate te vogla , hurdhra shume , majdanos, krip, piper te zi dhe vaj ulliri. Eshte nje sallate qe mund ta konsumojme ne disa dite duke e ruajtur ne frigorifer dhe keshtu te evitojme te dalim prap per perime. Nese keni edhe ju ndonje recet interesante qe nuk kerkon levizje … me shkruani . Shkembejme eksperiencat tona ne gatim me shume deshire. 👩‍🍳
Shihemi ne pasdite per pak muzike live nga shtepia ime .Hugs ❤
#uneqendrojneshtepi 🏠😷🤗 #UneRriNeShtepi 🏡 Jo Panik por kujdes dhe Bashkepunim. 👐” shkruan Marsela, dhe vërtetë tani në shtë mund të hash e të gatuash ç’të do zemra. /ALPEgossip.al

View this post on Instagram

Me kane ngelur akoma patellxhane ne shtepi 🏡, na lejohet te konsumojme hurdhren me bollik po te duam me qe nuk kemi kontakte me njeri tjetrin 🤣 dhe sot do gatuaj me kenaqesi "sallate patellxhanesh" 🍆 . Te pjekura ne furre dhe me tej sapo te ftohen do ti bej sallate me domate te vogla , hurdhra shume , majdanos, krip, piper te zi dhe vaj ulliri. Eshte nje sallate qe mund ta konsumojme ne disa dite duke e ruajtur ne frigorifer dhe keshtu te evitojme te dalim prap per perime. Nese keni edhe ju ndonje recet interesante qe nuk kerkon levizje … me shkruani . Shkembejme eksperiencat tona ne gatim me shume deshire. 👩‍🍳 Shihemi ne pasdite per pak muzike live nga shtepia ime . Hugs ❤ #uneqendrojneshtepi 🏠😷🤗 #UneRriNeShtepi 🏡 Jo Panik por kujdes dhe Bashkepunim. 👐

A post shared by Marsela Çibukaj (@marselacibukaj) on