“KOSOVARËT TË BËJNË PËR TË VJELLË”/ Moderatorja shqiptare befason me deklaratën (VIDEO) – AlpeGossip
“KOSOVARËT TË BËJNË PËR TË VJELLË”/ Moderatorja shqiptare befason me deklaratën (VIDEO)

“KOSOVARËT TË BËJNË PËR TË VJELLË”/ Moderatorja shqiptare befason me deklaratën (VIDEO)

Ditën e djeshme në emisionin “Thumb” ka qenë e ftuar mdoeratorja dhe blogerja e njohur kosovare Argjira Spanca e cila këtë sezon televiziov është bërë pjesë e emisionit të njohur “E diell”.

Moderatorja është pyetur nga gazetarja se nëse i pëlqejnë më shumë djemtë nga Kosova apo nga Shqipëria dhe përgjigja e saj i ka habitur të gjithë.

“S’po dua të ofendoj më shumë, por mendoj se djemtë më të bukur janë në Prishtinë. Por qesh gjithmonë me shoqet e mia se në Tiranë kur të ngucin përdorin fjalë shumë të ëmbla, në Kosovë dinë me të nguc shumë, me fjalëbanale domethënë të vjen për të vjellë kur të ngucin atje. Këtu është tepër cute dhe ndonjëherë më qeshet se ngjan shumë ndryshe”, ka thënë Argjira.