LIVE- EUROVIZION 2018/ VOTIMI FINAL, ja si po votohen tre SHQIPTARËT! Kryeson Eleni… – AlpeGossip
LIVE- EUROVIZION 2018/ VOTIMI FINAL, ja si po votohen tre SHQIPTARËT! Kryeson Eleni…

LIVE- EUROVIZION 2018/ VOTIMI FINAL, ja si po votohen tre SHQIPTARËT! Kryeson Eleni…

Ka përfunduar festivali i Eurosong, ku Shqipëria përfaqësohej me këngëtarin Eugent Bushpepa, I cili nuk ka arritur që të fitoj por ka marrë një rezultat shumë pozitiv, pasi është renditur në vendin e 11.

Ndërkohë që këngëtarja tjetër Eleni Foureirja, që përfaqësonte Qipron ka arritur në vendin e 2 e dytë.

Ndërsa Itali me Ermal Meta dhe Fabricio Moro, ka arritur një rezultat pozitiv pasi ka marrë vendin e 5.

Fituesja e këtij viti ka qenë Izraeli me këngëtaren Netta me këngën TOY./AlpeNews.al