MBRËMJA GALA NË VATIKAN/ Shihni artistët që morën pjesë dhe çfarë veshën: Nga Dua tek Loriku (FOTO) – AlpeGossip
MBRËMJA GALA NË VATIKAN/ Shihni artistët që morën pjesë dhe çfarë veshën: Nga Dua tek Loriku (FOTO)

MBRËMJA GALA NË VATIKAN/ Shihni artistët që morën pjesë dhe çfarë veshën: Nga Dua tek Loriku (FOTO)

Mbrëmjen e së hënës në Teatrin “Argentina” në Romë është mbajtur koncerti gala titulluar “Të bashkuar në kujtim të Skëndërbeut” në nder të 550-vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeu.

Pas fjalës së Papa Franceskut  artistët shqiptarë kanë mbajtur një koncert madhështor.

Të ftuar kanë qenë emra të njohur të artit, politikës, e jetës publike. Në skenë janë ngjitur artistë si Inva Mula, Olen Çezari, Dua Lipa, Rame Lahaj, Genc Turkiqi, Ermal Meta, Elhaida Dani, Kledi Kadiu,.

Ajo që ra në sy ishte  pikërisht veshja e artistëve ku të gjithë kishin zgjedhur ngjyrën e zezë dhe fustane klasike dhe serioze,ndërsa meshkujt u paraqitën me kostum dhe kollare.

Lorik Cana me bashkëshorten

Kledi Kadiu

Blendi Fevziu me vajzën

Dua Lipa me famijen

Elhadia Dani

Ermal Meta

Inva Mula

Joni Peçi

AlpeNews.al