Me siguri do habiteni! Shihni cilët janë aktorët më të kërkuar turq (FOTO) – AlpeGossip
Me siguri do habiteni! Shihni cilët janë aktorët më të kërkuar turq (FOTO)

Me siguri do habiteni! Shihni cilët janë aktorët më të kërkuar turq (FOTO)

Aktorët turq janë kthyer në personazhet më të preferuar të shqiptarëve dhe jo vetëm. Shqiptarët duket se i ‘tradhtuan” serialet latine, pasi dikur bëhej nami me yjet latine ndërsa sot të pëlqyerit e tyre janë aktoret turq dhe telenovelat turke.

Nurgul Yeşilçay, Kivanç Tatlitug, Kenan Imirzalioglu, Burak Özçivit, Cansu Dere apo Tolgahan Sayisman janë emra mjaft të njohur për të gjithë ne dhe kanë një impakt mjaft të madh në publik. Por e dini se kush është më i/e kërkuari/a prej tyre?

Nurgul Yeşilçay e njohur për shumë role si Gylseren, Ezo e shumë të tjerë, është renditur e para në mesin aktorëve turq me serialin “Fate të Kryqëzuara” dhe pas saj renditet Kivanç Tatlitug në rolin e Xhesurit te “Xhesuri dhe e Bukura”

Ndërsa në vendin e tretë renditet “Kenan” nga seriali “Ezel” emri i te cilit është Haluk Bilginer. Shumë prej jush mbase keni pritur të rezultojnë emra të tjerë por ja që personazhet më lartë janë yjet më të kërkuar turq.