“MË THONË MATERIALIST PO NUK I DUA PARATË”/ Reperi i njohur shqiptar flet për pasurinë e tij (VIDEO) – AlpeGossip
“MË THONË MATERIALIST PO NUK I DUA PARATË”/ Reperi i njohur shqiptar flet për pasurinë e tij (VIDEO)

“MË THONË MATERIALIST PO NUK I DUA PARATË”/ Reperi i njohur shqiptar flet për pasurinë e tij (VIDEO)

Përveç këngëve që flasin për dashurinë, shumicën prej tyre i ka dedikim për paratë. Reperi Buta i ftuar në emisionin “Nin” ka thënë se i do shumë paratë dhe kjo është arsyeja që ju këndon, e thekson se paratë janë ato që gjithmonë ja kanë zgjidhur të gjitha problemet me të cilat është ballafaquar në jetë.

“I dua shumë paratë sepse zgjidhin shumë probleme. Të gjitha problemet që i kam pasur m’i kanë zgjidhur paratë. Mund të më thonë materialist, po unë i dua paratë”.

Buta gjatë intervistës ka treguar se ka jetuar me 2 euro në ditë në kohën kur ishte student, e në shkollë ka shkuar vetëm për të kënaqur mamanë e tij, megjithatë nuk është diplomuar.