“MEZI PO MBAJ LEKËT”/ Arbana “çmendi” rrjetin me deklaratën, ja sa paguhet moderatorja e “BBVA” – AlpeGossip
“MEZI PO MBAJ LEKËT”/ Arbana “çmendi” rrjetin me deklaratën, ja sa paguhet moderatorja e “BBVA”

“MEZI PO MBAJ LEKËT”/ Arbana “çmendi” rrjetin me deklaratën, ja sa paguhet moderatorja e “BBVA”

Teksa shkojnë drej finales, banorët e BBV janë gjithmonë më të interesuar për çmimin e madh, i cili ka rënë nga 100 mijë euorshi, si pasojë e thyerjes së rregullave.

Edhe mbrëmjen e djeshme banorët kanë pyetur se sa është monetalisht çmimi i madh ndërkohë që përgjigja e Arbanës ishte epike.

“Mezi po mbaj lekët e mia,”, u shpreh moderatorja.

Arbana Osmani, është padyshim një nga moderatoret më të duartrokitura në vend. Ajo ka moderuar emisionet nga më të dashurtat dhe të ndjekurat për publikun dhe kjo i është shpërblyer.

Rreth dy vite më parë, në vendin tonë ndodhi skandali me publikimin e pagave të shqiptarëve dhe siç pritej emrat më të kërkuar ishin ato të personazheve VIP.

Arbana Osmani rezultonte si moderatorja më e paguar me pagën 8 mijë e 100 euro në muaj.

Kjo flitej para se të niste “Big Brother VIP”, i cili rezultoi një sukses i padsikutueshëm dhe rrjedhimisht edhe rroga e moderatores duhet të jetë rritur ndjeshëm.