Miku im më i mirë, ja VIP-at shqiptarë që kanë dashuri shumë të madhe për kafshët e tyre shtëpiake (FOTO) – AlpeGossip
Miku im më i mirë, ja VIP-at shqiptarë që kanë dashuri shumë të madhe për kafshët e tyre shtëpiake (FOTO)

Miku im më i mirë, ja VIP-at shqiptarë që kanë dashuri shumë të madhe për kafshët e tyre shtëpiake (FOTO)

Në ditët e sotme kafshët shtëpiake janë kthyer në miqtë më të mirë të njerëzve ose në shumë raste bëhen pjesë e pandarë e jetës së një njeriu. Sipas shumë studimeve psikologjike mbajtja dhe kujdesi për kafshët shtëpiake ka dhe shumë vlera terapeutike. Pas një ditë të lodhshme të mbushur plot stres çdo lloj kafshe që mbahet në shtëpi, mund të falë pozitivitet dhe të shkarkojë çdo emocion negativ. Për gjithë këto arsye njerëzit që mbajnë kafshë shtëpiake sa vijnë dhe shtohen në numër. Të shumtë janë dhe VIP-at shqiptarë që kanë zgjedhur të kujdesen e t’i falin dashuri një kafshe. Për më tepër, ndonjëherë pa frikë mund të themi se përveç VIP-ave edhe qentë apo macet, për të cilat ata kujdesen kanë krijuar një ‘status’ dhe njihen nga të gjithë.

Bleona Qereti

Beatrix Ramosaj

Fifi

Eranda Libohova

Florian Agalliu

Roza Lati

Ledion Liço

Rozana Radi

Iva Tiço

Bledi Strakosha

Jonida Vokshi

Morena Taraku

Dorina Mema

Bebe Rexha