“Miss Universe Albania”/ Njihuni me bukuroshet shqiptare që kanë fituar kurorën ndër vite (FOTO) – AlpeGossip
“Miss Universe Albania”/ Njihuni me bukuroshet shqiptare që kanë fituar kurorën ndër vite (FOTO)

“Miss Universe Albania”/ Njihuni me bukuroshet shqiptare që kanë fituar kurorën ndër vite (FOTO)

Tre muaj më parë nisi rrugëtimi që përfundon sot në Pallatin e Kongreseve. Pas prezantimit në Vizion Plus të të gjitha pretendenteve për kurorën e Miss Universe Albania, vajzat më të bukura vijnë në mbrëmje në një spektakël surprizë.

Nuk do të jetë vetëm një konkurs bukurie, por edhe një skenë që bën bashkë vajzat më të bukura shqiptare dhe këngëtarët më në zë të momentit, duke e shndërruar këtë mbrëmje në një show modeling, tendencash të fundit të modës, por edhe një pasarelë.

Spektakli përball 20 vajza, nga të cilat, më e mira do të na përfaqësojë në Kinë në Miss Universe.

Por kush kanë qenë vajzat fituese të Miss Universe ndër vite? AlpeNews.al ju sjell në kujtesë disa prej tyre.

Blerta Leka është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2017.

Linda Idrizi është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2016

Megi Luka është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2015

Xhaneta Byberi është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2014

Kristina Bakiu është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2013

Adrola Dushi është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2012.

Xhesika Berberi është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2011

Angela Martini është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2010

Përgatiti AlpeNews.al