“MOS U MARTO ME SHQIPTARE”/ Reperi kosovar zbulon amanetin e nënës – AlpeGossip
“MOS U MARTO ME SHQIPTARE”/ Reperi kosovar zbulon amanetin e nënës

“MOS U MARTO ME SHQIPTARE”/ Reperi kosovar zbulon amanetin e nënës

Reperi Buta ka publikuar projektin e parë muzikor “OK OK” që do jetë pjesë e albumit të tij Vjeshtë/Dimër ‘18.

Në këtë këngë, ai flet për shoqërinë dhe femrat duke treguar cili ka rëndësi më të madhe në jetën e tij.

Në një pjesë, Buta kujton mesazhin e ish-it duke shtuar amanetin e nënës që të mos martohet me shqiptare.

“Nona n’zemër ma ka lon mos m’u martu me shqiptark”, thotë ai.

Pritet që ky projekt të jetë suksesi i rradhës për reperin me origjinë nga Ferizaj.