MOTRAT KARDASHIAN-JENNER PAGUAJNË NJERËZ PËR FOTOT PAPARACI/ Ja si e kanë zbuluar fansat – AlpeGossip
MOTRAT KARDASHIAN-JENNER PAGUAJNË NJERËZ PËR FOTOT PAPARACI/ Ja si e kanë zbuluar fansat

MOTRAT KARDASHIAN-JENNER PAGUAJNË NJERËZ PËR FOTOT PAPARACI/ Ja si e kanë zbuluar fansat

Fotot paparaci të familjes, Kardashian-Jenner janë të shumta dhe shpesh shkaktojnë skandale. Duke qenë se ato janë çdo ditë pjesë e mediave, së fundmi në internet është përhapur një teori konspirative, sipas së cilës motrat e familjes paguajnë njerëz që t’ju bëjnë fotot paparaci. Madje sipas tyre ato paguajnë edhe agjencitë që t’ju bëjnë ‘photoshop’ fotografive, në mënyrë që të shfaqen sa më perfekte në to. Një faqe në ‘Instagram’ ka marrë në shembull dy foto të Kim Kardashian. Në njërën prej tyre të shkrepur nga fansat e saj ajo duket më e mbushur, ndërsa në foton e agjencive të lajmeve, Kim ka bel më të hollë dhe format e saj trupore duken perfekte.

Në fakt ky nuk është një sekret, sepse personazhet e njohur përdorin gjithmonë programe për t’u dukur bukur, por të paguash paparaci vetëm për këtë gjë, është një risi e vetë motrave më të famshme në botë.

View this post on Instagram

Some photos are Photoshopped by the paparazzi companies, the celebrities pay for that. That's why when a FAN takes a picture of some of these women, they look very different. In this example you can see the difference in Kim's hips and the size of her waist. And in the second picture you can see how without any retouching, Kim's butt also looks different. . Algunas fotos son retocadas con Photoshop por las compañías de paparazzis, las celebridades pagan por eso. Es por eso que cuando un FAN le toma una foto a alguna de ellas, lucen muy diferentes. En este ejemplo puedes ver la diferencia en las chaparreras de Kim y el tamaño de su cintura. En la segunda foto se puede ver como el trasero de Kim luce realmente sin ningún retoque. . . @kimkardashian #kimkardashian #kanyewest #kyliejenner #kendalljenner #kourtneykardashian #kholekardashian #kardashians #kardashian #jenner #fake #photoshopfail #photoshop #badliar #liar #sosad #sobad #falsa #mentirosa #insecurities #instagram #couplegoals

A post shared by fakegirlsfvckya (@fakegirlsfvckya) on