NATA E DYTË GJYSMËFINALE/ Këngëtari i “Kënga Magjike” dje humbi të atin por pas pak do të ngjitet të këndojë (VIDEO) – AlpeGossip
NATA E DYTË GJYSMËFINALE/ Këngëtari i “Kënga Magjike” dje humbi të atin por pas pak do të ngjitet të këndojë (VIDEO)

NATA E DYTË GJYSMËFINALE/ Këngëtari i “Kënga Magjike” dje humbi të atin por pas pak do të ngjitet të këndojë (VIDEO)

Një nga këngëtarët që do të ngjitet sot në skenën e “Kënga Magjike” ka humbur një njeri të shtrenjtë. Bëhet fjalë për Kreshnik Alikajn konkurrent në kategorinë ” New Artist” me këngën “Instagrami”.

Ditën e djeshme babai i tij është ndarë nga jeta, sot e kanë përcjellē pēr në banesën e fundit. Për pak minuta Kreshnikut do të ngjitet dhe të këndojë në skenë, të vijojë kujtimin edhe pse pesha emocionale është e madhe.

Ndoshta ka qenë vetë dëshira e babait të tij që i biri të vazhdonte ëndrrën pavarësisht gjithçkaje, të performonte në skenën e Pallatit të Kongreseve sepse është mundësi që të jepet vetëm njëherë në jetë.