NDAJNË GJITHÇKA ME NDJEKËSIT/ Kur “ëmbëlsohet” Instagrami! Vajzat e ekranit shqiptar që janë në pritje të ëmbël! – AlpeGossip
NDAJNË GJITHÇKA ME NDJEKËSIT/ Kur “ëmbëlsohet” Instagrami! Vajzat e ekranit shqiptar që janë në pritje të ëmbël!

NDAJNË GJITHÇKA ME NDJEKËSIT/ Kur “ëmbëlsohet” Instagrami! Vajzat e ekranit shqiptar që janë në pritje të ëmbël!

Disa  prej vajzave të ekranit shqiptar janë në pritjen e tyre më të ëmbël. Të emocionuara, ato ndajnë çdo ditë sfidat, humorin dhe detajet e veçanta me ndjekësit e tyre duke na ëmbëlsuar jo pakherë, feed-in e Instagramit.

AlpeGossip.al ju sjell moderatoret e blogeret që mezi po presin të mbajnë engjejt e tyre në krahë.

Jonida Vokshi do të bëhet nënë e një vajze për herë të parë.

Në çdo postim në instagram Jonida e shpreh se mezi po duron që të njohi të voglën e saj. Moderatorja ka dalë shumë herë për shopping për beben e saj që mban në bark dhe në një psotim në instagram shkruan: Në qindra mijra herë që kam bërë shopping për veten time, asnjëherë nuk e kam përjetuar këtë kur zgjedh gjërat e tua. Hajde mos vono më.

Arbana Osmani i surprizoi te gjithe ne shtatëzaninë, prandaj edhe çdo postim i saj ka me qindra komente. Moderatorja është në pritje të fëmijës të dytë, me regjizorin Eduart Grishaj. Arbana është në muajt e para të shtatzënisë në pritje te një djali.

Olta Gixhari është gjithashtu në pritje të ëmbël. Aktorja ndodhet në Spanjë me partnerin e saj.

Olta Gixhari disa kohë më parë ka postuar në Instagram foto me barkun e rrumbullakosur dhe disa ditë më vonë postoi një video ku ishte në një dyqan rrobash për bebe ku shkruan : Kjo është pjesa që vdes. Olta e dha vetë lajmin për shtatëzaninë me anë të një fotoje ku pozonte për herë të parë me partnerin e saj buzë detit.

Blogerja Sara Karaj ka dhënë lajmin e bukur se është në pritje të ëmbël përmes një video me momentet më të veçanta me partnerin e saj. Sara është pritje të një djali. Ajo ka postuar një foto në instagram në 1 qershor ku mban ekon e barkut në dorë dhe shkruan: 1 qershori jonë i parë sëbashku.

View this post on Instagram

Our first 1st of June together ❤️

A post shared by Sara Karaj (@sara.karaj) on

Alba Çobaj është në muajin e fundit të pritjes sëmbël. Alba është në pritje të një vajze. Në postimet në instagram Alba tregon se është bërë “llupse” gjatë shtatzënisë. Ajo mezi pret që në krahët e sajë të mbajë të voglën e saj. Në instagram Alba ka postuar një video të ekografisë të barkut ku shikohet ëngjëlli i vogël që lëviz në bark.

View this post on Instagram

Do ndaj me ju gjithçka kam përjetuar dhe kaluar këto muaj. Ka plot vajza e nëna që duan të ndajmë eksperiencat mbase për t'i ardhur sadopak në ndihmë njëra-tjetrës me aq sa kemi në dorë. Këtu ishim 4 muajshe në klinikën e doktor Helidon Klosit. Kush ka patur fatin të ndiqet me të, e di mirë se për kë po flas. Prej vitesh i kam besuar shëndetin tim për të gjitha kontrollet rutinë që ne femrat bëjmë dhe patjetër që do ndiqesha me të pasi i besoj verbërisht. Sigurisht që para se të mbetesha shtatëzanë bëra kontrollet e duhura, të cilat janë shumë të rëndësishme për të nisur një fëmijë. Hapi i parë që bëra ishte të pija acid folik 400mg 3 muaj para se të mbetesha shtatëzanë dhe pataj se kur ndodh e ka Zoti në dorë 😁😍 Ne kemi në dorë vetëm të kujdesemi me aq sa mundemi që të bëjmë maksimumin në të mirën e shëndetit tonë. Ju si keni vepruar? Keni bërë kontrolle paraprake dhe keni ndryshuar mbase mënyrë jetese para se të mbeteshit shtatëzanë? Apo ka qënë surprizë dhe nuk e dinit 😂 Let's share our experiences 😍😍🤰🏻🤰🏻❤❤ #pregnancy #babygirlontheway 🎀

A post shared by Alba Çobaj (@albasarahcobaj) on