“NDOQA ËNDRRËN DHE…”/ Njihuni me VIP-at që kërkojnë dhe marrin më të mirën nga jeta. Nga Inva Mula tek… (FOTO) – AlpeGossip
“NDOQA ËNDRRËN DHE…”/ Njihuni me VIP-at që kërkojnë dhe marrin më të mirën nga jeta. Nga Inva Mula tek… (FOTO)

“NDOQA ËNDRRËN DHE…”/ Njihuni me VIP-at që kërkojnë dhe marrin më të mirën nga jeta. Nga Inva Mula tek… (FOTO)

Në udhëtimin e gjatë të jetës përballesh gjithnjë me sfida të vëshitra apo jo por e rëndësishme është që gjithnjë të gjesh forcën e motivimin e duhur. E duke ditur se më së shumti mësojmë nga njëri tjetri, të mira apo të këqija, ka raste kur tek njerëzit që na rrethojmë gjejmë edhe motivmin për të cilin kemi nevojë.

Kështu edhe personzhet e botës së ekranit të cilët kanë numrin më të madh të ndjekësve dhe personave që frymëzohen prej tyre japin një shembull të mirë për publikun. Jo në pak raste i kemi parë të bëjnë një ndyrshim drastik në jetën e tyre apo na e kanë treguar vetë.

Ato kanë treguar se me pak vullnet e forcë kanë arritur të ndjekin ëndrrën e tyre duke qenë aty ku kanë dëshiruar.

AlpeNews.al ju njeh me personazhet që kandë arritur ëndrrën e tyre e ndihen të plotësuar apo janë dukje u përpjekur duke motivuar kështu edhe ndjekësit e tyre:

Ervin Kurti

Gjatë një inteviste gazetari i njohur është shprehur si më poshtë:

“Unë nuk e kisha target që të bëhesha model suksesi që të më ndiqnin të tjerët. Unë ndoqa ëndrrën time. Ka qenë pak e vështirë për mua, në fillim ndihesha i turpëruar kur u thoja njerëzve që jam nga fshati ose nuk ua thoja fare. Gjimnazin e kam bërë tek shkolla e mesme e gjuhëve të huaja ‘’Asim Vokshi’’ dhe kur më pyesnin nga je, unë thoja nga Tirana. S’ka qenë kaq e emancipuar Farka para 17 vitesh, tani është kthyer në destinacion. Puna dhe kontakti me njerëzit më bëri të pyes veten përse duhet të kisha turp se isha nga fshati, kur në mëngjes kam pirë qumësht lope të freskët, jam ushqyer me fruta të freskëta,si dhe kam ngrënë nga produktet e kopshtit”.

Inva Mula

“E lashë Tiranën para 27 vitesh dhe ndoqa ëndrrën time në Paris. Pas meje erdhën dhe shumë artistë të tjerë të shkëlqyer që kanë bërë karrierë në skenat botërore. Dhe të gjithë jemi krenarë që jemi shqiptarë”, u shpreh sopranoja e njohur shqiptare e cila gëzon famë botërore teksa i ishte dhënë fjala gjatë nnjë ekspozite në Ditën Ndërkombëtare të Emigracionit.

Bleona Qerreti

“Doja të ndiqja ëndrrën time”, u shpreh Bleona Qerreti teksa pyetej në lidhje me ndajen nga partneri i saj vite më parë.

Stresi

“Do ndjek ëndrrën time”, u shpreh Stresi disa muaj më parë teksa postimi i tij bëri bujë të madhe në rrjete sociale.

“Kisha kohë që e prisja këtë moment, dhe vendimin ka pak kohë që e kam marrë dhe jam i lumtur që po realizoj një ëndërr të madhe timen”, u përgjigj ai teksa u kontaktua për vërtetësinë e lajmit.

Kështu, janë këta njerëz e të tjerë që na rrethojnë që tregojnë sa e rëndësishme është të guxosh e të realizosh gjithçka ëndërron në jetë sepse vetëm ashtu mund të ndihesh i plotësuar.

/AlpeNews.al