“NË SHQIPËRI MANIPULOHET”/ Fatmir Hysenbelliu tregon për herë të parë pse hoqi dorë nga futbolli – AlpeGossip
“NË SHQIPËRI MANIPULOHET”/ Fatmir Hysenbelliu tregon për herë të parë pse hoqi dorë nga futbolli

“NË SHQIPËRI MANIPULOHET”/ Fatmir Hysenbelliu tregon për herë të parë pse hoqi dorë nga futbolli

Fatmir Hysenbelliu ka qenë futbollist dhe ka luajtur me skuadra të ndryshme. Por erdhi një moment që ai hoqi dorë dhe për këtë e ka një arsye! I ftuar në emisionin Thumb në Abc Neës, teksa vendoste një skedinë në lloto, Fatmiri ka treguar edhe arsyet e largimit nga futbolli.

“Ka shumë padrejtësi, pakprofesionit dhe shumë gjëra që nuk më pëlqejnë”.

I pyetur nga gazetarja, nëse shkak i largimit ka qenë fakti që s’ka patur talent dhe duke qenë se tingëllon çuditshëm: të kesh lekë dhe mos realizosh ëndrrën, ai ka thënë

“ S’ka patur futbollist që është bërë nga leku se rezultatet i jep ti në fushë jo leku”.

Më tej Fatmiri ka dhënë mendimin e tij, ku është shprehur se ndeshjet në Shqipëri manipulohen!