Nga Angelina Jolie tek “Elif”, njihuni me 10 femrat më të bukura në botë (FOTO) – AlpeGossip
Nga Angelina Jolie tek “Elif”, njihuni me 10 femrat më të bukura në botë (FOTO)

Nga Angelina Jolie tek “Elif”, njihuni me 10 femrat më të bukura në botë (FOTO)

Aktorja nga India, Aishwarya Rai, është zgjedhur e para në një sondazh të realizuar enkas për të zgjedhur femrën më të bukur nga fytyrat e ekranit anekënd botës.
Këngëtarja Beyonce ka zënë vendin e 19-të në këtë listë, përpara saj gjendet aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez (18), pastaj modelja Alessandra Ambrosio (16), aktorja Jessica Alba (15), modelja Candice Sëanepoel (13) dhe aktorja Mila Kunis (11).
Në dhjetë vendet e para gjendet e ish e dashura e Cristiano Ronaldos, modelja ruse Irina Shayk (9), pastaj aktorja Megan Fox (8), modelja Miranda Kerr (7) dhe aktorja turke Tuba Buyukustun (6).

E famshmja Angelina Jolie gjendet në vendin e katërt, ndërsa vendi i tretë i takon supermodeles Adriana Lima. Aktorja turke Nurgul Yesilçay është votuar e dyta, menjëherë prapa bukuroshes Aishëarya Rai.

Femrat më të bukura në botë: