Nga Shqipëria drejt Marokut/ Emina Cunmulaj ka udhëtuar për një arsye të veçantë (FOTO) – AlpeGossip
Nga Shqipëria drejt Marokut/ Emina Cunmulaj ka udhëtuar për një arsye të veçantë (FOTO)

Nga Shqipëria drejt Marokut/ Emina Cunmulaj ka udhëtuar për një arsye të veçantë (FOTO)

Ish-supermodelja Emina Cunmulaj ka qenë ditët e fundit në vendlindje me një mision të veçantë. Ajo është angazhuar me fondacionin ‘Fundjavë ndryshe’ për të ndihmuar familje në nevojë, por ka vizituar edhe të afërmit e saj në vendlindje, Malin e Zi. Pas largimit nga trevat shqiptare, ajo ka udhëtuar drejt Marokut me bashkëshortin e saj.

Mesa duket nga ‘Instastory-t’ e publikuara prej saj, arsyeja që i ka çuar deri atje nuk janë vetëm pushimet, por një dasmë marokene. Emina dhe Sam kanë kaluar momente shumë të bukura teksa kërcejnë dhe ndjekin dasmën madhështore me traditat e vendit islamik.