Një varr në formë iPhone (FOTO) – AlpeGossip
Një varr në formë iPhone (FOTO)

Një varr në formë iPhone (FOTO)

Banorët e qytetit Ufa në Rusi mbetën të habitur kur në varrezat e qytetit panë këtë pllakë gjigante varri në formë iPhone.

Në ekran është vendosur fotografia e vajzës që është  ndarë nga jeta në moshën 25-vjeçare pas një sëmundje të gjatë.

Vdekja e Rita Shamevas ka ndodhur në 2016, por siç tregojnë banorët e qytezës instalimi i pllakës gjigante është bërë dy vite më vonë.

Vajza ruse kishte punuar në kompaninë Apple, e ndoshta kjo shpjegon çdo gjë.

varr si iphone 2varr si iphone 2varr si iphonevarr si iphone 3
<
>

Ideja ka qenë e gjitha e babait të vajzës, si një kujtim dhe homazh ndaj të bijës e cila kishte punuar në kompaninë Apple në rusi.

Mbi varr është instaluar edhe një kod me shkronjat QR që të çojnë në një faqe webi dedikuar 25-vjeçares. Pllaka e varrit ka formën e një iPhone 6, dhe ka gjithashtu një fotokamera retro.